antibloog

grafika

020|| Jak korzystać z akcji w Photoshopie?

12a.png(c) Stella

Chcę zimę! D:

Kosiarz ostatnio sporo pisał, a ja co? No cóż, też piszę, ale gdzie indziej. Jakoś zachciało mi się teraz writnąć na antibloogu, więc przybywam z krótkim i treściwym poradnikiem o akcjach w Photoshopie.

W międzyczasie dodam, że ponumerowałam najnowsze notki, musiałam, jestem perfekcjonistką. XD

Akcje (inaczej zadania czy koloryzacje) to - mówiąc prostym językiem - gotowe do pobrania z internetu ciągi poleceń do Photoshopa, które mają za zadanie ułatwienie szybkiego uzyskania ładnego efektu na zdjęciu bez robienia wszystkiego samemu. Po prostu zamiast ślęczeć kilka godzin nad obrazkiem wybieramy akcję składającą się z wielu poleceń i gotowe.

Pierwszy obrazek to oryginalne zdjęcie, drugi jest po użyciu akcji Kraimal Marck II z tego zestawu trzech akcji.

Kopia 01.png

01.png

Jak instalować akcje i ich używać?

1. Najpierw trzeba coś pobrać. Polecam zajrzeć tu, tu i tu.

2. Już? Wrzuć sobie akcję gdzie Ci pasuje i zainstaluj ją. Kliknij na małą strzałkę w okienku z boku ekranu.

_01_.png

3. Rozwinie się menu. Znajdź tam "Wczytaj akcję...", kliknij, wyszukaj pobrany wcześniej plik i zainstaluj go. Zainstalowana akcja pojawi się na liście zadań (widzicie ją powyżej na screenie).

4. Otwórz swój obrazek.

5. Kliknij na strzałkę obok nazwy akcji, następnie na napis, który się rozwinie, a później na zaznaczoną na dole strzałkę.

_02_.png

6. Akcja powinna zadziałać. Niektóre po prostu same się zakończą, bardziej zaawansowane będą wyświetlać w trakcie wykonywania poleceń różne komunikaty, w których będziecie mogli nieco wpłynąć np. na wyostrzenie czy nasycenie kolorów.

7. Gotowe! Teraz podziwiaj efekty. XD

 

Wskazówka: jeśli efekt nie jest zadowalający, możesz kilka razy pokombinować z "Edycja -> Cofnij".  To czasem daje naprawdę fantastyczne rezultaty. :D

 

Na razie się żegnam i postaram się na następną notkę wymyślić jakiś fajny tutorial. :) Pozdrawiam! <3

Stella