antibloog

grafika

007|| Tutorial graficzny

Cześć, dziś przybywam z tutorialem graficznym na prośbę ajditii, z którą współtworzę bloga simoholicy.blogspot.com. Nagłówek na blogu jest mojego autorstwa. Spróbuję teraz zaprezentować jak tworzyć podobne efekty. To bardzo proste. Pokażę Wam to na przykładzie tapety poniżej (zrobiona przed chwilą specjalnie na potrzeby tej notki).

JAK COŚ TO JEST ADOBE PHOTOSHOP (DOKŁADNIE CS2, ALE INNE WERSJE DZIAŁAJĄ PODOBNIE)!

 

winter-with-sims.png

 

No to zaczynamy!

1. "To złote coś", czyli tekstura. Wszystko może zostać użyte jako tekstura. Ja wybrałam taki obrazek:

 

01.bmp

 

2. Tworzymy nowy plik o dowolnej nazwie i rozmiarze. Na początek możecie ustawić 750x440 (tyle ma moja tapeta).

3. Otwieracie zdjęcie sima. Ja zmieniłam je na czarno-białe, żeby było bardziej klimatycznie. Można to zrobić otwierając nowy plik i ustawiając w kolorach "skala szarości", później należy zaznaczyć oryginalny obrazek i przeciągnąć na nowy. Taka mało profesjonalna metoda, no aleee.

 

02.bmp

 

4. Wycinamy simkę z tła. Ja zawsze robię tak: zaznaczam ją lassem magnetycznym (które wbrew pozorom trzeba nieco kontrolować, żeby czegoś przypadkiem nie wcięło) i przenoszę na nowy obrazek, który KONIECZNIE musi być przezroczysty. Na nowym, przezroczystym pliku dokonuję poprawek, np. zamalowania zbędnych fragmentów tła, które się przez przypadek wycięły. Pomocne będzie lasso wielokątne, magnetyczne i gumka.

 

03.bmp

 

5. Zaznaczam simkę wokół lassem zwykłym i przenoszę na tło obrazka.

 

04.bmp

 

6. Teraz trzeba ją lekko "zamglić" dla fajnego efektu. Otwieram pusty obrazek tekstury. Ustawiam u góry w opcjach zwykłego lassa wysokie wtapianie - na 60 pikseli. Dzięki temu wycięte kawałki będą mocno przezroczyste i fajnie przykryją simkę.

7. Zaznaczam dowolny fragment i przenoszę na tapetę (dokładniej na simkę). Można to zrobić kilka razy.

 

05.bmp

 

8. To samo robimy z drugą simką, którą wkleiłam po prawej. Jej tylko nie ustawiałam na czarno-biały, kolory są oryginalne.

9. Pora na napisy. Aby uzyskać efekt przypominający 3D jak na końcowym obrazku, wybieramy opcję "maska tekstu poziomego". Później wybieramy niebieski pędzel, niskie krycie (ja ustawiłam na 13%) i malujemy po zaznaczeniu. Tworzymy nową warstwę (warstwa -> nowa) i robimy to samo z czerwonym napisem. Później przesuwamy go w wybrane miejsce. Czarny napis dajemy już normalnym narzędziem tekstu.

Wskazówka: czcionki oferowane przez Windows są słabe i jest ich mało. Polecam pobrać kilka ze strony dafont.com - ja używałam czcionki Journal.

 

06.bmp

 

10. Teraz możemy się pobawić pędzlami. Ustawiamy krycie na wysokie (70-100%, w zależności od brusha). W przypadku takiego wzorzystego i kolorowego tła radzę jednak nie nadużywać pędzli, polecam w szczególności białe, dobrze się wkomponują. Na internecie jest mnóstwo pędzli, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "photoshop brushes" i znajdzie się mnóstwo stron. Brushe instalujemy klikając na "pędzle", później na małą strzałkę i "wczytaj pędzle".

 

07.bmp

 

11. Na razie obrazek wygląda tak. Simka wygląda trochę papierowo bez kolorów. Nieco ją pomalujemy.

 

08.jpg

 

12. Otwieramy jeszcze raz obrazek, z którego wycięliśmy simkę. Tym razem w pełnym trybie kolorów. Ustawiamy wtapianie lassa zwykłego na 40%. Wycinamy fragment twarzy simki i przenosimy na nowy obrazek (przezroczysty). Gumką zamalowujemy tło za simką, aby został tylko fragment jej twarzy. Zaznaczamy i przenosimy na tapetę.

 

09.bmp

 

10.bmp

 

13. Nakładamy fragment twarzy na szarą simkę. Aby zrobić to dokładnie, używam lupy.

14. Gotowe! :3

winter-with-sims.png

 

Teraz chwalcie się efektami :3